Bigbendu skola sniegs koncertus Kaņepes kultūras centrā

Jau otrdien, 9. aprīlī, plkst. 18.00 Kaņepes Kultūras centrā izskanēs pirmais no Bigbendu skolas koncertiem, kurā piedalīsies visi trīs skolas kolektīvi – City Jazz Youth Band, City Jazz Late Night Band un City Jazz Big Band , lai priecētu klausītājus gan ar bigbendu mūzikas klasiku, gan pavisam jauniem, speciāli skolas kolektīviem komponētiem skaņdarbiem. Otrais koncerts notiks 21. maijā, bet pēdējais koncerts, noslēdzot sezonu un mācību gadu, izskanēs 11. jūnija vakarā. 

 

Bigbendu skolas koncertsērija Kaņepes Kultūras centrā ar panākumiem norisinās jau otro sezonu pēc kārtas. Tā ir vieta, kas kopā pulcē dažādu mākslas žanru baudītājus, tāpēc bigbendu mūzika tur ir iederīga un novērtēta. Skolas vadītājs un pedagogs, džeza saksofonists un komponists Kārlis Vanags uzsver, ka “viens no džeza mūzikas apguves nosacījumiem ir regulāra uzstāšanās un koncertprakse, lai pilnveidotu ne tikai spēli ansamblī, bet arī improvizācijas mākslu, tāpēc jo īpaši būtiski ir skolas audzēkņiem dot iespēju uzstāties publikas priekšā”.

 

Koncertu programmās tiks iekļauta gan pasaules mūzika (Djūks Elingtons, Magnuss Lindgrens, Džordžs Gēršvins, u.c.), gan pašmāju komponistu Matīsa Čudara un Kārļa Vanaga īpaši šiem skolas kolektīviem komponētā oriģinālmūzika, kas ir būtisks aspekts, lai apmācības process dažādās vecuma grupās ir atbilstošs muzikālajām iespējām.

 

Koncerti notiek ar Rīgas domes atbalstu. Ieeja koncertos – bez maksas.

 

Koncerti: 9. aprīlis, 21. maijs, 11. jūnijs plkst. 18.00 Kaņepes kultūras centrā, Skolas ielā 15, Rīgā.