Šobrīd bigbendu skola piedāvā 2 nodarbību iepazīšanās kursu bez maksas

 
 

PAR SKOLU:

Ritmiskās mūzikas biedrības “City Jazz Riga” Bigbendu skola

Bigbendu skola ir apmācību programma gan džeza mūzikas iesācējiem, gan brīvā laika mūziķiem, gan topošajiem un esošajiem profesionāļiem. Tā ir apmācību programma, kas sadalīta trīs dažādu līmeņu un prasmju grupās: 1. līmenis – City Jazz Youth Band; 2. līmenis – City Jazz Late Night Band; 3. līmenis – City Jazz Big Band. Tā ir piemērotākā vieta, kur apgūt spēlēšanu bigbendā, džeza teoriju un improvizāciju.

Bigbendu skolas 1. līmeņa grupa City Jazz Youth Band piedāvā apmācību dalībniekiem, kuriem ar džeza mūziku nav bijusi liela saskarsme, kā arī instrumenta spēles iemaņas ir uzlabojamas. Bigbendā tiek aicināti dažāda vecuma spēlēt griboši dalībnieki - gan mūzikas skolu audzēkņi, gan tie, kuri savu mūzikas instrumentu spēles prasmi apgūst privāti, gan mūzikas entuziasti, kuri vēlas atgūt un uzlabot kādreizējās iemaņas.

Bigbendu skolas 2. līmeņa grupa City Jazz Late Night Band piedāvā apmācības tiem džeza mūzikas entuziastiem, kuri nav profesionāli mūziķi un ir gatavi vienu reizi nedēļā sanākt kopā, lai pilnveidotu vai atjaunotu savas instrumenta spēles iemaņas, kā arī apgūtu džeza mūzikas teorijas pamatus. Aicinām pieteikties ikvienu, kurš pārvalda savu mūzikas instrumentu pietiekami labi, lai spētu apgūt teorētiskās džeza mūzikas zināšanas.

Bigbendu skolas 3. līmeņa grupas City Jazz Big Band darbības galvenie uzdevumi ir veicināt dalībnieku profesionālo izaugsmi, iekļaujot repertuārā muzikāli izaicinošas kompozīcijas, kā arī pilnveidot un attīstīt katra dalībnieka improvizācijas iemaņas. Dalība šajā sastāvā ir piemērota tiem, kuri nedaudz jau ir pazīstami ar džeza mūzikas spēles specifiku.

“Bigbendu skolu dibinājām 2010. gadā ar mērķi veicināt džeza mūzikas attīstību Latvijā. Šo astoņu gadu laikā ir izdevies radīt apmācības sistēmu, kas aptver visas nepieciešamās zināšanas un, salīdzinoši īsā laikā, ļauj tās dalībniekiem pilnvērtīgi izpausties džeza un bigbenda mūzikas žanrā. Vairāki bijušie Bigbendu skolas audzēkņi šobrīd darbojas kā profesionāli mūziķi, vairāki ir izturējuši konkursu un patreiz muzicē Latvijas Radio bigbenda pamatsastāvā. Tas ir apliecinājums tam, ka mūsu sistēma tiešām strādā,” stāsta Bigbendu skolas dibinātājs Kārlis Vanags. 

Bigbendu skolas vadītājs un viens no pasniedzējiem ir saksofonists, Latvijas Radio Bigbenda muzikālais direktors, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas džeza katedras pasniedzējs Kārlis Vanags. Pasniedzēju sarakstā ir arī viens no labākajiem Latvijas džeza saksofonistiem, kurš nupat saņēma Zelta Mikrofona balvu nominācijā “Labākais džeza albums”, Dāvis Jurka. 


Tas bija sprādziens…bigbends dunošajam pūlim lika sastingt un klausīties, kā arī celties kājās un mesties dejot…
— Thomas Conrad, JazzTimes