Unikāla iespēja bērniem un jauniešiem apgūt bigbenda spēli Rīgā

Pēc ilgāka pārtraukuma tiek uzņemti dalībnieki Bigbendu skolas bērnu un jauniešu kolektīvā City Jazz Junior Band, kurā tiek gaidīti jaunie mūzikas entuziasti jau no 9 gadu vecuma. Pieteikties aicina bērnus un jauniešus, kuri apgūst saksofona, trompetes, trombona, ģitāras, basģitāras, klavieru vai bungu spēli, un iepriekšēja pieredze bigbendā nav nepieciešama.

 

Bigbendu skola ir apmācību programma gan džeza mūzikas iesācējiem, gan brīvā laika mūziķiem, gan topošajiem un esošajiem profesionāļiem. Tajā šobrīd aktīvi darbojas trīs kolektīvi – City Jazz Youth BandCity Jazz Late Night Bandun City Jazz Big Band–, kas ikdienā ne tikai apgūst muzicēšanu bigbendā, džeza teoriju un improvizāciju, bet arī regulāri uzstājas dažādos pasākumos, lai tādējādi nodrošinātu tik ļoti nepieciešamo koncertu praksi. 

 

Bigbendu skolas dibinātājs, vadītājs un viens no pasniedzējiem ir saksofonists, Latvijas Radio Bigbenda muzikālais direktors, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza katedras pasniedzējs Kārlis Vanags. Kārlis uzsver: “Bigbendu skolu dibinājām 2010. gadā ar mērķi veicināt džeza mūzikas attīstību Latvijā. Šo astoņu gadu laikā ir izdevies radīt apmācības sistēmu, kas aptver visas nepieciešamās zināšanas un salīdzinoši īsā laikā ļauj tās dalībniekiem pilnvērtīgi izpausties džeza un bigbenda mūzikas žanrā. Vairāki bijušie Bigbendu skolas audzēkņi šobrīd darbojas kā profesionāli mūziķi, vairāki ir izturējuši konkursu un pašreiz muzicē Latvijas Radio bigbenda pamatsastāvā. Tas ir apliecinājums tam, ka mūsu sistēma tiešām strādā.”