Bigbendu skola sniegs vairākus koncertus Ziemeļvidzemes reģionā

Ceturtdien, 29. novembrī, Bigbendu skolas dalībnieki tās dibinātāja, pieredzējušā džeza saksofonista un komponista Kārļa Vanaga vadībā dosies rudens koncertu tūrē uz Ziemeļvidzemes reģionu, vienā dienā sniedzot trīs koncertus – plkst. 10.00 Staiceles vidusskolā, plkst. 12.00 Mazsalacas vidusskolā un plkst. 14.00 Rūjienas kultūras namā.

 

Koncertos piedalīsies “City Jazz Riga” Bigbendu skolas dalībnieki, kā arī “Mazsalacas Youth Jazz Band” dalībnieki un Staiceles mūzikas skolas audzēkņi Kārļa Vanaga un Dāvja Jurkas vadībā. Programmā būs iespēja dzirdēt ne tikai bigbendu mūzikas klasiku un leģendāro mākslinieku Kaunta Beizija (Count Basie) un Djūka Elingtona (Duke Ellington) skaņdarbus, bet arī mūsu pašu komponistu – Matīsa Čudara un Kārļa Vanaga – oriģinālkompozīcijas, kas radītas īpaši Bigbendu skolas kolektīviem un ir piemērotas dažāda līmeņa apmācības procesam.

 

Bigbendu skola ir apmācību programma gan džeza mūzikas iesācējiem, gan brīvā laika mūziķiem, gan topošajiem un esošajiem profesionāļiem. Tajā šobrīd aktīvi darbojas trīs kolektīvi – City Jazz Youth Band, City Jazz Late Night Band un City Jazz Big Band –, kas ikdienā ne tikai apgūst muzicēšanu bigbendā, džeza teoriju un improvizāciju, bet arī regulāri uzstājas dažādos pasākumos, lai tādējādi nodrošinātu tik ļoti nepieciešamo koncertu praksi. Skolas dibinātājs un vadītājs ir pieredzējušais saksofonists, Latvijas Radio Bigbenda muzikālais direktors, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza katedras pasniedzējs Kārlis Vanags, kurš šogad kā komponists un bigbenda vadītājs strādāja arī ar “Eiroradio džeza orķestri” (Euroradio Jazz Orchestra), kurā apvienojās labākie jaunie džeza mūziķi no visas Eiropas.

 

Koncerti notiek ar VKKF atbalstu un sadarbībā ar Staiceles mūzikas skolu un Mazsalacas novada Kultūras centru. 

Unikāla iespēja bērniem un jauniešiem apgūt bigbenda spēli Rīgā

Pēc ilgāka pārtraukuma tiek uzņemti dalībnieki Bigbendu skolas bērnu un jauniešu kolektīvā City Jazz Junior Band, kurā tiek gaidīti jaunie mūzikas entuziasti jau no 9 gadu vecuma. Pieteikties aicina bērnus un jauniešus, kuri apgūst saksofona, trompetes, trombona, ģitāras, basģitāras, klavieru vai bungu spēli, un iepriekšēja pieredze bigbendā nav nepieciešama.

 

Bigbendu skola ir apmācību programma gan džeza mūzikas iesācējiem, gan brīvā laika mūziķiem, gan topošajiem un esošajiem profesionāļiem. Tajā šobrīd aktīvi darbojas trīs kolektīvi – City Jazz Youth BandCity Jazz Late Night Bandun City Jazz Big Band–, kas ikdienā ne tikai apgūst muzicēšanu bigbendā, džeza teoriju un improvizāciju, bet arī regulāri uzstājas dažādos pasākumos, lai tādējādi nodrošinātu tik ļoti nepieciešamo koncertu praksi. 

 

Bigbendu skolas dibinātājs, vadītājs un viens no pasniedzējiem ir saksofonists, Latvijas Radio Bigbenda muzikālais direktors, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza katedras pasniedzējs Kārlis Vanags. Kārlis uzsver: “Bigbendu skolu dibinājām 2010. gadā ar mērķi veicināt džeza mūzikas attīstību Latvijā. Šo astoņu gadu laikā ir izdevies radīt apmācības sistēmu, kas aptver visas nepieciešamās zināšanas un salīdzinoši īsā laikā ļauj tās dalībniekiem pilnvērtīgi izpausties džeza un bigbenda mūzikas žanrā. Vairāki bijušie Bigbendu skolas audzēkņi šobrīd darbojas kā profesionāli mūziķi, vairāki ir izturējuši konkursu un pašreiz muzicē Latvijas Radio bigbenda pamatsastāvā. Tas ir apliecinājums tam, ka mūsu sistēma tiešām strādā.”

Bigbendu skola aicina pieteikties dalībniekus bērnu un jauniešu bigbendā!!!

"City Jazz Junior Band" uzņem dalībniekus no 9 gadu vecuma. 
Pieteikties var uz bigbenda grupu instrumentiem - klavieres, ģitāra, bass, bungas, saksofoni, trompete, trombons.

Priekšzināšanas nav nepieciešamas.

Piedāvājam:

- Apgūt izvēlētā instrumenta spēli bigbenda sastāvā;

- Katram dalībniekam individuāli pielāgotu metodiku;

- Apmācību profesionālu mūziķu vadībā;

- Regulāra dalība koncertos, festivālos un meistarklasēs;

- 2 bezmaksas iepazīšanās nodarbības.

Nodarbības notiek otrdienās 17:00-18:00, Dzirnavu ielā 92 k,
maksa par nodarbību 10 eur.

Sīkāka informācija un pieteikšanās kārlisvanags@gmail.com , +371 29448499

CityJazzJuniorBand_FB_2.jpg

Koncertsērija Kaņepes kultūras centrā

Bigbendu skolas kolektīvu koncertsērija Kaņepes kultūras centrā, Skolas ielā 15, Rīgā, 4. aprīlī ,16. maijā un 20. jūnijā plkst. 19:00

Programmā: Count Basie, Tito Puente, Duke Ellington, A.C. Jobim, Thad Jones.

Projekta mērķis ir nodrošināt regulāru koncertdarbību Bigbendu skolas kolektīviem, tādējādi ļaujot praktizēt un iegūt audzēkņiem padziļinātas zināšanas par bigbenda orķestra struktūru, muzikālo un tehnisko specifiku.

Koncertsērijas tiešā mērķauditorija ir džeza un dzīvās mūzikas mīļotāji, kā arī topošie un esošie profesionālie mūziķi, viņu radi un draugi, atbalstītāji, kuri interesējas par džeza mūziku un citiem ritmiskās mūzikas žanriem. 

Koncertus atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

Koncertos ieeja bez maksas.