Mazsalacā norisināsies ikgadējās Ritmiskās mūzikas meistarklases

Kopš 2010. gada divas reizes gadā (skolēnu pavasara un rudens brīvlaikā) Mazsalacā norisinās Ritmiskās mūzikas meistarklases, kas pulcē Ziemeļvidzemes reģiona mūzikas skolu audzēkņus un skolotājus, lai pieredzējušu latviešu un ārzemju viespedagogu vadībā attīstītu savas zināšanas ritmiskās mūzikas žanrā. Šogad tās norisināsies 24. un 25. oktobrī. Abās dienās plkst. 18.00 Mazsalacas novada kultūras centrā notiks koncerti ar meistarklašu dalībnieku piedalīšanos, bet Noslēguma koncertā 25. oktobrī kā īpašie viesi piedalīsies bigbends no Rīgas – City Jazz Late Night Band saksofonista Dāvja Jurkas vadībā.

Ritmiskās mūzikas meistarklases notiek regulāri divas reizes gadā, lai motivētu bērnus un jauniešus attīstīties dažādos mūzikas žanros un rosinātu viņus turpināt to darīt arī ikdienā. Šīs idejas autors un aizsācējs saksofonists Kārlis Vanags, kurš ikdienā vada ne tikai Latvijas Radio bigbendu, bet arī Bigbendu skolu Rīgā, uzskata, ka “tā ir lieliska iespēja uzturēt interesi par mūzikas izglītību, iedvesmot bērnus un jauniešus ikdienas darbam, satikties ar pieredzējušies mūziķiem un pedagogiem ne tikai no Latvijas, bet arī no citām valstīm, kā arī kopā muzicēt un improvizēt”.

 Ik gadu meistarklases tiek piedāvātas dažādās instrumentu spēlēs un ansambļos. Šogad kā pedagogi strādās Kārlis Vanags (ansamblis, improvizācija), Dāvis Jurka (koka pūšamo instrumentu spēle, ansamblis), Kristīne Prauliņa (vokālā māksla, ansamblis), Ritvars Garoza (taustiņinstrumentu spēle), Jānis Rubiks (basģitāras spēle), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumentu spēle) un kā īpašais viesis – trompetists un vairāku bigbendu dalībnieks un vadītājs Lase Lindgrens (Lasse Lindgren, Zviedrija), kurš pasniegs meistarklases metāla pūšamo instrumentu spēlē un ansamblī.

24. oktobrī plkst. 18.00 Mazsalacas novada Kultūras centrā notiks meistarklašu dalībnieku un pedagogu improvizācijas vakars – džema sesija. Savukārt 25. oktobrī plkst. 18:00 Noslēguma koncertā kā īpašie viesi uzstāsies kolektīvs no Rīgas City Jazz Late Night Band saksofonista Dāvja Jurkas vadībā. Programmā tiks atskaņoti skaņdarbi no džeza mūzikas lielmeistara Meinarda Fergusona repertuāra. 

Ritmiskās mūzikas meistarklases norisinās Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts kultūrkapitāla fonda finansētās Latvijas valsts mežu atbalstītās “Vidzemes kultūras programmas 2016” ietvaros, tās atbalsta Mazsalacas novada Kultūras centrs un pašvaldība.

Bigbendu skolas 5.sezonas noslēguma koncerts

Ikviens piesātinātu ritmu un improviācijas mākslas cienītājs tiek aicināts uz džeza mūzikas koncertu Mūzikas namā „Daile” 28. maijā plkst. 15.00, ko sniegs Bigbendu skola, nozlēdzot savu nu jau 5. sezonu. Koncertā piedalīsies skolas audzēkņi dažādos sastāvos tās vadītāja saksofonista Kārļa Vanaga un pedagoga Dāvja Jurkas vadībā, kā arī viesi – Ventspils Junior Band Renāra Lāča virsvadībā, dziedātāja Kristīne Prauliņa un citi Latvijā pazīstami skatuves mākslinieki.

Bigbendu skola savu darbību aizsāka pirms 5 gadiem, kad džeza saksofonists, aranžētājs, pedagogs un pašreizējais Latvijas Radio Bigbenda muzikālais direktors Kārlis Vanags paralēli savām mūziķa gaitām vēl tikai sapņoja par bigbenda kultūras attīstību Latvijā. Šobrīd Bigbendu skolas paspārnē aktīvi darbojas trīs sastāvi.

Lai gūtu plašāku ieskatu Bigbendu skolas pastāvēšanas vēsturē, tāpat arī lai uzzinātu, ar ko tā ir unikāla Latvijā un kas sagaida ikvienu džeza mīļotāju, kas izbrīvēs laiku sestdienas pēcpusdienā, lai dotos uz ritmiem piesātināto koncertu Mūzikas namā „Daile”, KultūrasVēstis.lv redakcija viesojās vienā no daudzajiem Bigbendu skolas mēģinājumiem. Sadarbībā ar EpadomiTV piedāvājam video ieskatu džeza bigbenda muzikālajos priekšnesumos, kā arī fragmentus no intervijām ar Bigbendu skolas direktoriem Kārli Vanagu un Dāvi Jurku, un vienu no City Jazz Late Night Band sastāva dalībniekiem – trompetistu Artūru Grāvīti.

Džezs – tas ir dzīvesveids!
Tiekamies 28. maijā plkst. 15.00 Mūzikas namā „Daile”!

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Mūzikas nams “Daile”.